3 Nisan 2020

FEDERAL HÜKÜMET GEÇİŞLİ EKONOMİK STIMULUS PAKETİ

367 milyar $ 'lık düşük faizli SBA kredilerini içeren SBA Afet Yardımı faturası (CARES Yasası) Temsilciler Meclisi tarafından oylandı ve 3/27/2020 tarihinde Başkan Trump tarafından imzalandı. Bu fonlar artık COVID-19'dan etkilenen küçük işletmeler için kullanılabilir. Kimler Uygun? Her küçük işletme sahibi için çok önemlidir.

367 milyar $ 'lık düşük faizli SBA kredilerini içeren SBA Afet Yardımı faturası (CARES Yasası) Temsilciler Meclisi tarafından oylandı ve 3/27/2020 tarihinde Başkan Trump tarafından imzalandı. Bu fonlar artık COVID-19'dan etkilenen küçük işletmeler tarafından kullanılabilir.

Kimler uygun?
Her küçük işletme sahibi için kredi garanti programının doğasını ve yeterlilik kriterlerinin neler içereceğini anlaması çok önemlidir.

SBA afet kredileri için halihazırda uygun olan kuruluşlara (küçük işletmeler, özel kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve küçük tarım kooperatifleri) ek olarak, uygunluk geçici olarak aşağıdakileri içerecek şekilde genişletilmiştir:

  • 500 veya daha az çalışanı olan ticari kuruluşlar:
  • Çalışanları olan veya olmayan şahıs şirketleri
  • Bağımsız yükleniciler
  • Kooperatifler ve çalışanlara ait işletmeler
  • Aşiret küçük işletmeler
  • Her büyüklükte özel kâr amacı gütmeyen kuruluşlar.

Ayrıca, 31 Ocak 2020 tarihinden itibaren faaliyette olmalısınız. Genişletilmiş uygunluk ölçütleri ve acil yardım hibeleri yalnızca 31 Ocak 2020 ile 31 Aralık 2020 arasında kullanılabilir.

Yardıma başvuran bir işletmenin, bordro makbuzları ve diğer mali kayıtlarla 15 Şubat'tan önce işler.

500'den fazla çalışanı olsa bile, birden fazla lokasyona sahip franchise ve konaklama işletmeleri (NAICS kodu 72), her işletme için ayrı ayrı bir Küçük İşletme Yatırım Şirketi'nden (SBIC) mali yardım alan herhangi bir işletme için muaf tutulabilir.

Ne Kadar Başvurabilirsiniz?  
Mevsime dayalı düzenlemeler veya bir yıldan az işletmeler için daha kısa bir süre göz önüne alındığında, maksimum kredi tutarı, kredinin yapılmasından önceki bir yıllık döneme ilişkin ortalama aylık bordro maliyetinin 10 milyon $ 'dan az ve 2.5 katı olacaktır. .

SBA Express Kredisi için maksimum kredi tutarı 30 Aralık 2020'ye kadar 350.000 $ 'dan 1 milyon $' a çıkarıldı. 2021'de maksimum kredi tutarı 350.000 $ 'a düşecek.

Maksimum kredi süresi 10 yıla kadar olacak ve Hazine Sekreteri, SBA ile istişare ederek, faiz oranları ve programın diğer hüküm ve koşulları hakkında rehberlik edecektir. Şu anda, faiz oranları SBA borç vereni ile borçlu arasında, Prime Rate veya SBA Peg Rate'e göre bir kapakla müzakere edilmektedir. 

Faiz ödemeleri bir yıl boyunca ertelenecektir.

Bu krediler affetmeye uygundur, ancak buradaki ayrıntıların anlaşılması önemlidir, bu nedenle işinizi belada bulamazsınız.

CARES Act Kredisi Affetme
Özellikle, aşağıda listelenen borçluluk kalemleri, kapsama döneminde yapıldıkları takdirde affedilir. Ayrıca, affedilme potansiyel olarak brüt gelirden çıkarılabilir. Ancak, verilen miktar kredinin anapara tutarını aşamaz. Öğeler şunları içerir:

  • Bordro maliyetleri
  • Teminatlı ipoteklerde faiz ödemeleri
  • Kira
  • Fayda ödemeleri

İşletmede çalışanların işten çıkarılması veya çalışanların
maaş ve ücretlerinde indirim olması durumunda, bağışlanan miktar azaltılacaktır .

CARES Yasası Kredisi Bağışına Başvurma
Bu program kapsamında kredi bağışına başvurmak isteyen işletmelerin, harcamalarını doğrulamak için çalışanların doğrulandığının kanıtı, kamu hizmeti ödemeleri kanıtı, kira ve diğer belgeler dahil olmak üzere destekleyici belgeler sunmaları gerekmektedir. Borç veren, başvuru ve destekleyici belgeleri aldıktan sonraki 60 gün içinde bir karar vermelidir. Onaylanırsa, SBA Yöneticisi 90 gün içinde borç verene ödeme (artı faiz) ödemelidir.

CARES Yasası kapsamında federal vergi amaçları için borçluya brüt gelir olarak dahil edilebilecek herhangi bir tutar brüt gelirden hariç tutulur.

Daha fazla bilgi için info@manhattancitizen.com adresine e-posta gönderin veya (786) 606-0312 numaralı telefondan bize ulaşın.